Už nám jsou 3 roky!

02.02.2021

Milí čtenáři,
blog Fantastic Travel
včera oslavil 3. narozeniny. Když jsme na Silvestra 2019 stáli na nábřeží v Benátkách a spolu s ohromným davem turistů sledovali ohňostroj nad Lagunou, ani v nejmenším nás nenapadlo, jak podivný rok nás čeká. 
Rok 2020, rok ve znamení pandemie koronaviru: zavřené hranice, letadla na zemi a my doma na home office. Přesto, koronaviru navzdory, jsme pro vás za uplynulý rok napsali 20 nových článků, ve kterých jsme navštívili Mojžíšovu horu Nebo v Jordánsku, Jeruzalém, Benátky, Istanbul, Dachsteinské Alpy a samozřejmě naše milované Řecko.

Je neuvěřitelné, že blog Fantastic Travel za rok, který cestování zrovna nepřál, navštívilo o 17.856 více čtenářů, a tak se počítadlo návštěv zastavilo na čísle 71.219, což je v průměru 195 návštěv za den. Vzrostla nám také sledovanost na Facebooku, kde máme úžasných 5.202 fanoušků. Z čehož samozřejmě máme obrovskou radost, neboť, jak věříme, vám naše články dokáží zpříjemnit šedé koronavirové dny.

Nebylo by to tradiční roční bilancování, abychom se nepodívali, které články patřily za uplynulý rok k nejčtenějším. Do první pětky se probojovaly:

1. Co musíte vidět na Krétě

2. Parthenon není Pantheon a proč bychom si je neměli plést

3. Kolik moří má Řecko?

4. Benátky, kouzelné město na vodě, část první: Náměstí svatého Marka a Arsenal

5. Co musíte vidět v Římě, část první: antický Řím

Do první desítky se vyhouply články o letištích v Řecku či o mrakodrapech v Dubaji a také o Carnuntu, ztraceném městě gladiátorů. Očividně rádi si naši čtenáři "pochutnávají" na Vinsantu, svatém víně z ostrova Santorini a zaujali je také nejkrásnější chrámy antického Řecka.

Stálicí je Kréta, jež se v našem žebříčku nejčtenějších článků drží na prvním místě od samého začátku. Loňské druhé místo - pro nás trochu překvapivě - také letos obhájily Parthenon s Pantheonem. Ovšem velkou radost nám dělá zájem také o ostatní články.

K loňským narozeninám jsme si přáli vaši přízeň. Přání se nám vrchovatě splnilo, a tak "pyšně" doufáme, že nám přízeň zachováte i letos. Poněkud neskromně si pak přejeme, abyste náš blog doporučili svým kamarádům, přátelům a známým. Koukněte občas na náš web, ještě stále máme o čem psát a nové články pro vás chystáme. 

A co si pro r. 2021 přejeme pro nás všechny? Přece, aby nám všem virus dal už konečně pokoj, a my jsme mohli zase volně vyrazit na fantastická místa, kde se pomíjivost dotýká věčnosti...

Eva & Michal