O nás... :-)

Cestování nás baví.

Za více než dvacet let jsme procestovali Řecko a bezpočet jeho ostrovů. Santorini, Krétu, Rhodos a mnohé další. To jsou místa, kam se rádi vracíme.  Neumíme si představit léto bez tyrkysového moře, krásných pláží, starobylých chrámů, vychlazeného frappé, voňavého gyrosu a milých lidí, kteří - světe div se - mají rádi cizince. :-)

Ale rádi se podíváme také jinam. Svět je velký a všude je krásně.

Nepatříme k cestovatelům, kteří s batohem na zádech denně pěšky spolykají desítky kilometrů. Líbí se nám památky stejně jako posezení v elegantní kavárně nebo poležení na pláži. Ovšem "válení" nám nikdy dlouho nevydrží. Vždy se rozhlížíme, co je za dalším kopcem...

A kdo vlastně jsme?

Eva studovala historii a filozofii, promovala z oboru náboženské nauky, později vystudovala ještě finance. Její celoživotní láskou je především antická historie. Baví ji psaní. Vyhrála několik literárních soutěží v žánru sci-fi a fantasy. Některé povídky jí vyšly také knižně. Největším úspěchem bylo první místo v Ceně Karla Čapka 2012. V r. 2019 obsadila ve stejné soutěži druhé místo. V r. 2014 byla na Fénixconu pasována na Lady Řádu fantasy. Ve stejném roce jí vyšla sbírka fantastických povídek Zákon chrličů. V r. 2023 vydala faktografickou knihu Chameleon v běhu staletí, která zábavnou formou na základě mýtů, legend, ale také skutečných událostí a historických faktů mapuje vztah člověka a chameleona od pravěku po současnost.

Michal je spotter, fotí letadla. Dokáže celé hodiny čekat s připraveným fotoaparátem na vysněný stroj. Má spoustu zájmů počínaje zmíněnými letadly, přes historii zejména námořních válek až po tvůrčí psaní. Jedna fantasy povídka mu vyšla knižně. Dokáže skvěle naplánovat cesty a objevit spousty zajímavých míst, o kterých běžný turista nemá tušení. A protože jako správný chlap umí číst v mapách, nikdy nezabloudí.

Rádi se s vámi podělíme o zajímavosti z našich cest. Věříme, že vám, čtenářům našeho blogu, pomohou při plánování dovolené, a nebo třeba jen zpříjemní den, kdy venku je sychravo, zima zalézá pod kůži a svět za oknem je nepříjemně šedý.

Eva & Michal


Provozovatel webu:
Michal Žilka, místo podnikání: Praha 10, Amurská 851/3, IČO: 05474361, zapsáno 13.10.2016