O nás... :-)

Cestování nás baví.

více než dvacet let cestujeme po Řecku a jeho ostrovech. Viděli jsme jich spoustu: Santorini, Krétu, Rhodos a mnohé další. To jsou místa, kam se rádi vracíme.  Neumíme si představit léto bez tyrkysového moře, krásných pláží, starobylých chrámů, vychlazeného frappé, voňavého gyrosu a milých lidí, kteří - světe div se - mají rádi cizince. :-)

Ale rádi se podíváme také jinam. Svět je velký a všude je krásně.

Nepatříme k cestovatelům, kteří s batohem na zádech denně pěšky spolykají desítky kilometrů. Líbí se nám památky stejně jako posezení v elegantní kavárně nebo poležení na pláži. Ovšem "válení" nám nikdy dlouho nevydrží. Vždy se rozhlížíme, co je za dalším kopcem...

A kdo vlastně jsme?

Eva studovala historii a filozofii, promovala z oboru náboženské nauky, později vystudovala ještě finance. Její celoživotní láskou je především antická historie. Baví ji psaní. Vyhrála několik literárních soutěží v žánru sci-fi a fantasy. Některé povídky jí vyšly také knižně. Největším úspěchem bylo první místo v Ceně Karla Čapka 2012. V r. 2019 obsadila ve stejné soutěži druhé místo. V r. 2014 byla na Fénixconu pasována na Lady Řádu fantasy. Ve stejném roce jí vyšla sbírka fantastických povídek Zákon chrličů. V r. 2023 vydala faktografickou knihu Chameleon v běhu staletí, která zábavnou formou na základě mýtů, legend, ale také skutečných událostí a historických faktů mapuje vztah člověka a chameleona od pravěku po současnost.

Michal je spotter, fotí letadla. Dokáže celé hodiny čekat s připraveným fotoaparátem na vysněný stroj. Má spoustu zájmů počínaje zmíněnými letadly, přes historii zejména námořních válek, umění až po tvůrčí psaní. Jedna fantasy povídka mu vyšla knižně ve sborníku Kočas 2019. Dokáže skvěle naplánovat cesty a objevit spousty zajímavých míst, o kterých běžný turista nemá tušení. A protože jako správný chlap umí číst v mapách, nikdy nezabloudí.

Rádi se s vámi podělíme o zajímavosti z našich cest. Věříme, že vám, čtenářům našeho blogu, pomohou při plánování dovolené, a nebo třeba jen zpříjemní den, kdy venku je sychravo, zima zalézá pod kůži a svět za oknem je nepříjemně šedý.

Eva & Michal


Provozovatel webu:
Michal Žilka, místo podnikání: Praha 10, Amurská 851/3, IČO: 05474361, zapsáno 13.10.2016