Tipy, rady, informace

Přemýšlíte, jak správně vybrat dovolenou? Uvažujete o půjčení auta nebo loďky? Váháte, zda se na dovolenou vydat s cestovní kanceláří nebo zkusit individuální cestu? Napsali jsme pro vás užitečné tipy a rady, které vám při vašem rozhodování pomohou.


Už se těšíte, jak si budete užívat moře na krásných plážích? Někdy je voda hladká jak zrcadlo, jindy je hladina zčeřená nebo vítr zvedne malé či větší vlnky. Pláž je plná lidí, vypadá bezpečně, přesto na vás a na vaše děti může číhat jedno nebezpečí. Jmenuje se zpětný proud.

Otázka, na kterou není snadné odpovědět. Někdo si raději vše zařídí sám a do světa se vydá na vlastní pěst, jiný organizaci dovolené svěří cestovní kanceláři. Nelze říct, který způsob je lepší. Důležité je, co vyhovuje vám.

Přečetli jste některý z našich článků a máte chuť vyrazit do Řecka, Dubaje, Turecka, nebo kamkoli jinam do světa? Přemýšlíte, jak dovolenou správně vybrat? Univerzální recept neexistuje, neboť každý preferuje něco jiného. Přesto se vám pokusíme dát pár tipů, které vám pomohou s výběrem.

Když listujeme krásnými barevnými katalogy cestovních kanceláří nebo na internetu prohlížíme lákavé stránky hotelů, sníme o nádherné dovolené. V našich představách je krásný čistý hotel, ani nemusí být příliš luxusní. Přeci většinu času strávíme venku! U hotelu se rozkládá zářivě modrý bazén s pohodlnými lehátky, hned vedle moře s nekonečnými...