Dubaj

Perla pouště. Město zlata, luxusu, okázalých budov a umělých ostrovů, které překonávají své vlastní rekordy. Dubaj je snad nejrychleji rostoucím městem na světě. Kde byl včera písek, dnes stojí luxusní mrakodrap, exkluzivní nákupní centrum nebo umělé jezero s fontánami. Navíc v Dubaji je vše "nej". Největší, nejvyšší, nejluxusnější, nejdražší a samozřejmě také nekrásnější. :-)


Dubaj je - kromě bohatství a luxusu - především městem mrakodrapů. Impozantní věže rostou v Dubaji rychleji než u nás houby po dešti. Ačkoli, tak jednoduché to zase není. Mnohé mrakodrapy v Dubaji v sobě ukrývají zajímavé příběhy a stavba nejednoho z nich žádnou idylkou rozhodně nebyla. Každý mrakodrap má své jedinečné jméno. Vyjmenovat...

V Dubaji je vše nej. Největší, nejvyšší, nejluxusnější, nejdražší a samozřejmě také nejkrásnější. Ostatně arabské slovo jumeirah, které se tak často v dubajských názvech vyskytuje, lze přeložit jako krásný či dokonce nejkrásnější. A také jako bohatý. Ovšem, krásně bohatý. :-)

Dubaj není jen městem ohromujících staveb a rychlého pokroku, ale také městem nákupů všeho druhu. Ať jste či nejste milovníci nákupů, v Dubaji je návštěva alespoň jednoho nákupního centra takřka povinností. Kam ale v Dubaji za nákupy vyrazit?

Psát o tom, jak je Dubaj luxusní, úžasná a velkolepá destinace, by bylo oním pověstným nošením dříví do lesa. Město, které během zhruba dvaceti let doslova vyrostlo z pouště, svými "nej" a "super" plní již celé roky stránky novin po celém světě. Některé z nich se zdají jen těžko uvěřitelné, dokud Dubaj nenavštívíte a její poklady nespatříte na...