Itálie

Jen málokterá země se může chlubit tak bohatou historií a obrovským kulturním dědictvím jako Itálie. Právě zde vznikla a přes tisíc let trvala Římská říše, nejmocnější Impérium světa. Zde tisíc let po jejím pádu renesanční a barokní umělci vytvořili opravdové skvosty. Ostatně, italský design je proslulý i dnes. Umění má Itálie v krvi. Tvář této pozoruhodné zemi dali mocní muži, umělci i blázni. V Itálii najdete Vatikán, nejmenší stát na světě, nádherná města, krásnou přírodu i dosud činné sopky. Sever Itálie je snadno dostupný autem, pro návštěvu jihu je lépe zvolit leteckou dopravu. Ale ať už se rozhodnete navštívit zemi císařů, papežů a umělců individuálně nebo s cestovní kanceláří, zklamáni rozhodně nebudete.

Booking.com

Turisté v Římě navštěvují notoricky známá místa. Mezi nejvíce atraktivní patří Colosseum nebo Vatikán. Může se ale stát, že jim uniknou další, která jsou neméně zajímavá a krásná. A to by byla škoda. Jedním z takových je náměstí Piazza Navona, nejkrásnější náměstí v Římě.

Také občas rádi navštívíte akvapark a pohovíte si v bazénu s teplou vodou? Potom se přesunete do chladnějšího, zaplavete si a rádi se vrátíte k prohřátí "starých kostí". Přitom vidíte skrz skleněnou stěnu škaredé venkovní počasí. V té chvíli si možná říkáte, jak je úžasné, že žijeme v moderní době, která nám takovou relaxaci umožňuje.

Mysleli jste si, že nákupní centra jsou produktem moderní doby? Kdepak. Stejně jako dnešní aquaparky nejsou ničím jiným než novověkou obdobou starověkých římských lázní, tak i současné obchodní domy měly svého předchůdce právě v antickém Římě. Stejně jako ty současné, také on měl své jméno - Mercati di Traiano neboli Trajánova tržnice. Nešlo ale...

Snad každý slyšel uvedené úsloví. Již jen proto Neapol přitahuje pozornost turistů. Stojí za to ji navštívit? Podle našich zkušeností rozhodně ano. Patří k místům, kam bychom se chtěli vrátit.